top of page

WORKSHOPS

קרן הקולנוע הישראלי.png
גשר לשולנוע מלא.png
המועצה הישראלית לקולנוע.png
פרויקט דולנוע.png
איגוד התסריטאים.png
Ministry_of_Culture_and_Sport.svg.png

הכשרת לקטורים ועורכי תסריט

 
 
 


ScriptWise מציעה שיטה ייחודית, אשר נוסתה בהצלחה בארץ ובחו׳׳ל, להכשרת לקטורים ועורכי תסריט תוך עיסוק בנושאים כגון: חילוץ המבנה מתוך הטקסט, שיטות לחידוד כישורי הקריאה, ניתוח הדמויות, סיפורי הרקע שלהן והשפעתם על הבחירות של הדמויות, אבחנה מדויקת של הז'אנר והנימה, רכישת כלים לאיתור הבעיות והכשלים בתסריט ומציאת פתרונות התואמות את כוונות היוצר.

 

מטרות הסדנה:
-    יישור קו על מושגי היסוד בתחום התסריטאות.
-    הקניית מיומנויות קריאה וניתוח תסריטים.
-    הקניית שליטה בעקרונות הכתיבה הדרמטית תוך התמצאות במאפייני הז'אנרים השונים, מרכיבי המבנה, העלילה והדמוית.    
-    הקניית ידע בכל שלבי פיתוח התסריט, כולל סינופסיס, טריטמנט, סטפ אאוטליין ועוד. 
-    לימוד הגשת דו"ח חוות דעת/עריכת תסריט לפי נקודות התייחסות מדויקות והתמקדות בפתרון בעיות

הנחייה: אריק קפלון - תסריטאי, במאי ומנחה סדנאות כתיבה

למי הסדנה מיועדת: יוצרות ויוצרים בעלי ניסיון משמעותי של מעל חמש שנים, ובעלי רקע כעורכים/ות ומבקרים/ות ספרותיים - בתנאי שיש בידיהם/ן גם ידע בקולנוע ובתסריטאות. 

קבלה לסדנה: המועמדים/ות יתקבלו על-סמך ניסיון מקצועי והתאמה - חובה לצרף להצעה קו"ח עדכניים להגשת המועמדות (שלב סינון א') ולעבור ראיון אישי עם מנחה הסדנה (שלב סינון ב').

מס' מפגשים: 15, שלוש שעות

תדירות: ימי שני בערב

מיקום: תל אביב

עלות השתתפות: 1,200 ₪  20% הנחה לחברי וחברות איגוד התסריטאים

מהלך הסדנה:

חלק א': לימוד יסודות מבנה התסריט והקניית ארגז כלים לניתוח (מפגש 1)
חלק ב': ניתוח תסריט מוכר באמצעות הכלים שנרכשו בשלב הראשון (מפגש 1-2)
חלק ג':

ניתוח 4 תסריטים הנמצאים בשלבי פיתוח אצל הקרנות באמצעות הכלים שנרכשו,

הכרות עם טופס ותהליך הלקטורה הקיים בקרנות.

מפגש עם המנהלים האמנותיים וניתוח תסריטים של משתתפי הסדנה .(מפגשים 3- 15).
 

Film Slate Marker
toryboard sft.jpeg

תסריטאות למתחילים/ות

 
 
 

קורס תסריטאות בן 12 מפגשים, מיועד לכל מי שרוצה לנסות לכתוב תסריט לקולנוע ולטלוויזיה.

רוצים לכתוב תסריט מרגש ולא יודעים איך?

יש לכם רעיון מרגש ואתם לא בטוחים האם הוא (מרגש מספיק) ירגש את הצופים?

‏אתם מוצפים ברעיונות ולא יודעים על מה לכתוב, מה מרגש אתכם יותר?

או שאין לכם רעיון בכלל - נעזור לכם למצוא בתוכם סיפור מרגש שתמיד רציתם לספר ולא ‏העזתם.

‏הקורס מבוסס על שיטה שפותחה על ידי וזכתה לאהדה רבה בקרב אנשי מקצוע מובילים בארץ ובחו״ל. ‏הקורס מעניק ארגז כלים ‏‏המאפשרים את הבנת אומנות כתיבת התסריט ‏ותומכים ‏בבניית סיפור קולנועי מרגש. ‏בתהליך אישי וקבוצתי נלמד להכיר את הדמויות, לבנות את סיפורי הרקע שלהן וכן נקדיש תשומת לב מיוחדת לנוכחות הרגש בתסריט ולהתפתחותו לאורך העלילה. ‏נלמד את המשמעות העצומה של הפתיחה של הסרט כנקודת מוצא ‏המרתקת את הצופה אל המסך, נלמד את משמעות הקצב והנימה של הסרט, נלמד להגדיר מה הוא הנושא המרכזי של הסיפור.

קורס בן 12 מפגשים המתקיימים פעם בשבוע בשעות הערב בתל אביב, אורכו של כל מפגש הוא 3 שעות. מספר המשתתפים בקבוצה יהיה בין 8 -12 וההרשמה מותנית בשליחת עמוד רקע על המשתתף ותקציר הרעיון או הרעיונות אותם ירצה לפתח במהלך הקורס. הקורס שואף לאפשר לכל משתתף לסיים את הקורס עם מסמך מקצועי, המאפשר המשך עבודה ופיתוח התסריט.

סדנת בימוי קולנועי

 

הסדנה מיועדת כאלטרנטיבה לאנשים הרוצים ללמוד קולנוע, אך אין באפשרותם להתחייב למסלול לימודים מלא בן ארבע שנים באוניברסיטאות ובבתי הספר לקולנוע בארץ ובעולם.

משך הסדנה: 16 מפגשים אינטנסיביים לאורך חצי שנה.

קורס זה מבוסס על עבודה, התבוננות, למידה והוראה של תחום הקולנוע בארץ ובעולם לאורך יותר משלושה עשורים. תוכן הקורס ואופן הלמידה המעשי מבוססים על ההבנה שהשינוי שחל בעולם האינטרנט והסלולר שינתה באופן ניכר את נקודת המוצא של תלמידים בתחום זה. 

 

אדם אשר מגיע כיום ללמוד קולנוע (להבדיל מלפני עשרים שנה) מתחיל למעשה עם ידע מובנה רב ערך, גם אם ברוב המקרים, הידע מתקיים באופן זמני ברמה שאינה מודעת. מגיל צעיר מאוד ולאורך רוב שעות היום, אנו מוקפים באין ספור מסכים אשר למעשה מתקשרים אתנו בשפת הקולנוע. זוהי שפה. אנו למדנו להבין אותה, להגיב אליה ולצפות לה, אך בדומה לאדם שגדל בסביבה של שפה זרה, אצל רובינו המעבר לשימוש חופשי בשפה חדשה לרמת השליפה וביטוי מתעכב לאחר שלב ההבנה. כמו בכל שפה, עלינו ללמוד את חוקי הדקדוק, המחוות והגינונים שלה על מנת שנוכל להשתמש בה לרמה של יצירה והבעה עצמית. קורס זה בנוי ומכוון להעיר את הידע הרדום שנמצא בך ולספק לך כלים מקצועיים ומדויקים על מנת להביא את עצמך לידי ביטוי בשפה קולנועית, לספר את הסיפור שלך ותפישת העולם שלך בדרך ויזואלית ורגשית הייחודית לך.

ב6 חודשים, קורס זה יעניק לך הזדמנות ייחודית לכתוב, להפיק ולביים את הסרט העלילתי הראשון שלך. זוהי מטרה מאתגרת, אך הוכחה לאורך הדרך כאפשרית בהחלט. זהו אתגר בשבילי לאפשר לכל תלמידה ותלמיד בקורס לסיים כשבידכם סרט קצר בו תוכלו להשתמש כ:·תיק עבודות במקרה של הרשמה ללימודים גבוהים בתחום הקולנוע והתקשורת דוגמה לעבודה מקצועית בתהליך של התמודדות על מקום עבודה בתעשיית הקולנוע וירוס הקולנוע הוא מדבק ועקשן. 6 חודשים הם זמן נהדר לבחון את עמידותכם בפניו. יש הנדבקים בו לנצח. בכל אופן זוהי הזדמנות מקצועית ולימודית שלא תרצו לוותר עליה.

IMG_7938.jpg
IMG_3027.JPG

סדנת תסריטאות מתקדמת

 
 

קורס תסריטאות בן 12 מפגשים המיועד לתסריטאים ותסריטאיות בעלי/ות ניסיון מקצועי או אקדמי הרוצים/ות לכתוב תסריט לסרט באורך מלא ובעלי/ות ידע קולנועי קודם. הקורס מבוסס על שיטה ייחודית הפותחה ע"י אריק קפלון וזכתה לאהדה רבה בקרב אנשי מקצוע מובילים בארץ ובעולם. השתתפות בקורס על הקורס מעניק ארגז כלים להבנת ולהכרת אומנות כתיבת התסריט ומגדיר מושגים ברורים ומדויקים לבניית השלד של היצירה.

 

נפתח את הקורס בניתוח דראפטים ראשוניים של תסריטים מוכרים ומצליחים והשוואתם לתוצר הסופי תוך איתור הליקויים והבעיות. במקביל ומשיעור לשיעור נתקדם בפיתוח התסריט שאותו תבחרו לכתוב ונתמודד עם האתגר של עריכה עצמית וחיתוך בבשר החי. בתהליך אישי וקבוצתי, נצא למסע להכרת הדמויות וסיפור הרקע המוביל אותן וכן נקדיש תשומת לב מיוחדת לנוכחות הרגש בתסריט ולהתפתחותו לאורך העלילה.

 

במהלך הקורס נעבוד על פתיחת הסרט כגרעין משמעותי להמשך העלילה, על הקצב של התסריט, מהי התמה המרכזית, נבין האם הנימה של הסרט עקבית והאם היא תואמת את הז'אנר. ההרשמה מותנית בשליחת עמוד רקע על המשתתף/ת ותקציר הרעיון או הרעיונות אותם ת/ירצה לפתח במהלך הקורס. המשתתפים/ות יסיימו את הקורס עם טריטמנט או דראפט ראוי להגשה לקרנות וחברות הפקה.

bottom of page