top of page
Fred Roos

Fred Roos

Producer Godfather II

Arik’s screenplay display’s mastery and understanding of visual texture and create images that are at once challenging and provoking. I strongly recommend Arik, academic and cinematic projects.

איתן אבן

איתן אבן

יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע

תודתי נתונה לכם שכן אנו ששקועים כל כך עמוק בכתיבה ולעיתים מגששים באפילה, גילינו עולם חדש שהרשינו לעצמינו לקחת, להשתמש ולתקן את כל מה שדרש תיקון...אני ממליץ על המשך שיתוף פעולה כה יצירתי בין הסטודנטים ואנשי המקצוע גם בעתיד...

David Matalon

David Matalon

Ex President, New Regency

Arik is a talented writer/director, blessed with the gift of probing deep into the essence of human nature. Such qualities make Arik specially fitted for a fragile craft of screenplay editing.

Noemi Schory

Noemi Schory

Filmmaker and director

The feedback from this directing course is excellent, students are enthusiastically working on their short films and I receive requests to authorize more and more personal tutoring with Arik.

שולי רנד

שולי רנד

בימאי, תסריטאי, שחקן

הייתה לי חוויה מרתקת לבא לסדנת ניתוח התסריט של אריק קפלון. באתי עם תסריט שנראה לי די שלם ונתקלתי בחבורה של אנשים שהשקיעו זמן ומאמץ רב לפצח את התסריט בשפה המקצועית ביותר

Sir Ronald Harwood

Sir Ronald Harwood

Writer (Pianist)

That is a very fine screenplay. The story is well told, the dialogue crisp and economic, your characters interesting and very funny. And I love the hang glider sequences at the end.

דרור קרן

דרור קרן

תסריטאי, ‏שחקן

המחשבות של כל משתתפי הסדנה שפכו אור חשוב שחיזק אותנו במקומות חשובים והבהיר איפה עדיין דרוש קיצור, שינוי. זה היה מפגש מבורך וחשוב ביותר עבורנו ואין ספק שישפיע על מה שיגיע לבסוף למסך.

קאיד אבו לטיף

קאיד אבו לטיף

בימאי ותסריטאי

המפגש היה מאוד מרשים, העניינן הגדול של המשתתפים ביצירה שלנו אודות נפתולי העלילה והדיון אודות הניואנסטים הדקים ביותר - היה עבורנו ארוחה גדושה בכל טוב לקראת שבירת הצום ברמדאן.

בני פרדמן

בני פרדמן

בימאי

זה היה פרייסלס. תודה על הכל, הסדנה הזאת היא כלי מדהים שתרם לי המון.

יונה רוזנקיאר

יונה רוזנקיאר

בימאי ותסריטאי

אצל אריק אתה מקבל חוות דעת שונות ופרטניות ותמונה מלאה איך התסריט נחווה על ידי קשת של גילאים, מינים, זהויות ומגדרים, או במילים אחרות חתך רוחבי של הצופים אשר יצפו בסרט. דרך החתך הזה אתה מבין מה הצלחת להעביר ומה טעון עוד שיפור, דיוק או שינוי והתובנות האלה שוות זהב.

מיקי פולונסקי

מיקי פולונסקי

‏במאי תסריטאי מרצה

תשומת הלב של חברי הקבוצה בשלב הקריאה של התסריט מהדהדים והופכים לרעיונות וגילויים

Sameh Zoabi

Sameh Zoabi

במאי ותסריטאי

פגשתי סטודנטים נלהבים ורציניים ‏שיעשו עבודה קפדנית ומעמיקה

משה רוזנטל

משה רוזנטל

במאי, תסריטאי

הופתעתי מכמה הדיון היה מעמיק ומלא רבדים. חוויה שאני מקווה לשחזר גם בסרט הבא. 

 יוסי מדמוני

יוסי מדמוני

תסריטאי, עורך תסריט ובמאי

אם יש משהו נדיר בתחום הזה, זה לקבל פידבק נקי. הרבה דברי חכמה נאמרו. אם שיחה כזו גורמת לי לגילויים חדשים על תסריט שכתבתי ושכתבתי שוב ושוב, זה בהחלט רווח גדול.
תודה לאריק על המילים החכמות שלו, העצות, וההנחיה של השיחה למקומות קונקרטיים.

דקלה קידר

דקלה קידר

סופרת, תסריטאית

ההערות שניתנו לי ממש פקחו את עיניי. כיום אני עובדת על הדראפט האחרון לפני ההגשה לקרן הקולנוע ונעזרת רבות בהערות המעשירות שניתנו לי בסדנאות אלו הן על ידי הסטודנטים והן על ידי אריק קפלון. אני מברכת על היוזמה וממליצה לכל תסריטאי לעבור חוויה פורה שכזו...

Rustam Ibragimbekov

Rustam Ibragimbekov

Writer (Burnt by Sun)

Arik's outstanding film directing and screenplay editing courses are meant to provide students with exceptional skills of emotional storytelling.

תאופיק אבו-ואיל

תאופיק אבו-ואיל

בימאי ותסריטאי

הניתוחים שלכם היו מעמיקים ומעוררי מחשבה והשראה, הצבעתם על נקודות התורפה בתסריט וגרמתם לי לחשוב עליו מחדש ובעיקר על הדמות הראשית

חנה אזולאי הספרי

חנה אזולאי הספרי

בימאית ושחקנית

.כשהגעתי לפגישה, הייתי מלאת חששות מצד אחד וכולי צפייה מצד שני. תוך דקות ספורות המתח התפוגג והפך לתענוג של יצירה ועשייה. אני ממליצה לכל תסריטאי להניח לאגו ולעבור את התהליך המרנין והיצירתי הזה.

יונתן גורפינקל

יונתן גורפינקל

בימאי

כאן נוצרה הזדמנות נדירה להפגיש את התסריט בשלב מתקדם של העבודה עליו עם קבוצה מגוונת של אנשים, שבאים לקרוא את מה שכתבת ולדמיין את הסרט שייצא בסוף. המפגש שלי עם הקבוצה היה מרתק ומפרה.

Stanislav Semerdjiev

Stanislav Semerdjiev

V.President, World Association of Film Schools CILECT

Arik’s workshop (SCRIPTWISE) was successful and popular among students. Tools and
knowledge that students acquired during the workshop had an immediate impact on their
projects and improved their screenplays.

רונן בן טל

רונן בן טל

מפיק

רציתי לכתוב לך כמה מילים על המפגש הנפלא שהיה לאבישי סיון ולי עם אנשי הסדנא ואיתך לגבי דראפט 4 של התסריט ״אשת לוט״

איתן ענר

איתן ענר

בימאי ותסריטאי

תסריט שכתבתי נמסר לסטודנטים, שקראו אותו בבית ונתחו אותו באמצעות "ארגז כלים" ייחודי ומקצועני במיוחד שבו צייד אותם אריק... לטעמי, הסטודנטים רוכשים בסדנא של אריק לא רק כלי עזר אנליטיים לאיתור בעיות תסריטאיות, אלא גם כלי יצרתי יקר ערך שיכול לעזור להם מאוד בתהליך הכתיבה עצמו...

Nino Basilia

Nino Basilia

Writer Director

And, what’s the most important is - that Arik has the ability of clear vision of the whole film even in the first draft of the script and can create a good screenplay even out of the story which sometimes seems hopeless.

קמיל שירף

קמיל שירף

בימאי, תסריטאי, מפיק

סדנה מרתקת, פוקחת עיניים ותורמת ליוצרים שמאסו בשכתובים אין סופיים

בני פרדמן

בני פרדמן

במאי, תסריטאי

הכל נידון במהלך הסדנה ברגישות, בלי שיפוטיות יתר ובפירוט רב

Danny Rubin

Danny Rubin

Writer (The Groundhog Day)

Arik’s approaches to teaching screenwriting were far more logical, useful, and innovative than those in most screenwriting classes in major university programs in in the US.

דני רוזנברג

דני רוזנברג

במאי, תסריטאי

אריק, אנו רוצים להודות לך על ההיזדמנות לחשוף את התסריט "החיל הרזה ואהובתו" במסגרת המיוחדת של השיעור אותו אתה מעביר. הדיוק, העומק, הרצינות והכבוד בהם אתה והתלמידים התייחסתם ולתסריט, ריתקו האירו עיניים וגם ריגשו אותנו מאוד...

Jean Claude carriere

Jean Claude carriere

Writer (Belle de Jour)

I found the writing and the dialogue very good, giving a very new humour to the lead character. Your script is lighter funnier. The film would be unlike any other film.

עמית ליאור

עמית ליאור

יו׳׳ר איגוד התסריטאים

הסדנא של אריק היא כלי מעניין ושונה ממה שהורגלתי אליו ככותב. הסדנא מתנהלת באופן רציני ומקצועי, הפרמטרים האחידים שעל פיהם התסריט עובר ניתוח, המבוססים על דוחות קריאה מיוחדים ויורדים לעומק ולשורשי התסריט,

אבישי סיון

אבישי סיון

בימאי

סדנה עם אנשים איכותיים, שאלות ואבחנות מדוייקות, כניסה עדינה ועיקשת לנימי הסיפור… לי זה היה מרענן ומאתגר כאחד, להכיל נקודות מבט מפתיעות על תסריט מופרע ורגיש הבנוי לו באופן לא שגרתי.

פיני טבגר

פיני טבגר

בימאי, תסריטאי

נכנסתי בחשש לעמוד מול קבוצה כל כך גדולה ולקבל פידבק על התסריט שלי, אך במקום "כיתת יורים" התקבלתי על ידי קבוצת של אנשים שקראו לעומק, התייחסו לתסריט שלי באהבה, ברגישות ובהומור. הביקורת שהושמעה היתה בונה ומתוך רצון אמיתי להועיל.

הדר מורג

הדר מורג

בימאית ותסריטאית

הקבוצה, בניצוחו החם של אריק, השרתה ביטחון ותשוקה למלאכה לאורך כל המפגש האינטנסיבי ופתחה את עיניי למחשבות והבנות חדשות ומקוריות לגבי התסריט שלי.

יובל אהרוני

יובל אהרוני

תסריטאי

המפגש היה מעורר מקיף ומעניין, ונוצר בו דיון מעמיק בכל ההיבטים של הכתיבה התסריטאית

אבי המי

אבי המי

בימאי ותסריטאי

התרשמתי מאד מהגישה הרצינית של הסטודנטים ומהשימוש שעשו במתודה שהונחלה להם

‏נטלי בראון

‏נטלי בראון

‏בימאית תסריטאית

הסדנה של אריק מלאת תשוקה לסיפור, לדימוי, למחשבה ולרגש הקולנועיים

דוד זילבר

דוד זילבר

מפיק

הסדנה של אריק היא מתנה של ממש לכל תסריטאי, עורך תסריט, מפיק ובמאי

עופר ינוב

עופר ינוב

במאי ותסריטאי

אין ספק שהמפגש עזר לאוורר את החשיבה שלנו ושלח אותנו לבדק בית חשוב שללא ספק יתרום לתוצאה הסופית

bottom of page